Certyfikaty SSL

Czym jest certyfikat SSL?

Protokół SSL (Secure Socket Layer) jest używany do zabezpieczania komunikacji poprzez szyfrowanie i autoryzowanie przesyłanych danych (np. pomiędzy dwoma serwerami, przeglądarką internetową/programem pocztowym a serwerem, itp.). SSL zapewnia zabezpieczenie komunikacji przed podsłuchem. Użytkownicy mają pewność, że komunikują się z tymi z którymi chcą się komunikować. Adresy stron zabezpieczonych za pomocą SSL zaczynają się od 'https://' i mają priorytet w wyszukiwarkach internetowych.

Więcej informacji odnośnie certyfikatów znajduje się w naszej Bazie Wiedzy.

Oferowane certyfikaty

DV SSL

Certyfikat SSL DV (Domain Verified) pozwala na weryfikację, czy dana domena jest przypisana do użytkownika oraz czy jest pod jego kontrolą. Certyfikat ten umożliwia szyfrowanie sesji kluczem 128-bitowym lub wyższym, więc użytkownicy strony internetowej mogą bezpiecznie przekazywać informacje i dokonywać transakcji on-line. Ponadto, jest on obsługiwany przez główne typy przeglądarek na komputerach, tabletach i smartfonach. Po zainstalowaniu certyfikatu, Twoja strona będzie dostępna poprzez wykorzystanie protokołu bezpiecznego połączenia w internecie (https). Certyfikat można zamówić poprzez panel administracyjny. Sposoby konfiguracji opisane są w naszej Bazie Wiedzy.
 

QuickSSL Premium

QuickSSL Premium może być użyty do zabezpieczenia szyfrowanych transakcji pomiędzy użytkownikiem witryny a serwerem. Certyfikat nie dostarcza informacji o tożsamości danego właściciela witryny, udostępnia jedynie informacje o domenie. Certyfikat jest w pełni zaufany we wszystkich głównych przeglądarkach, również na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony, itp.

W celu korzystania z certyfikatu QuickSSL Premium na naszych usługach webhostingowych, należy w pierwszej kolejności wykupić Usługę SSL, której cena znajduje się w cenniku poniżej.

RapidSSL

RapidSSL jest to certyfikat 128/256 bitowy, obsługiwany przez większość aktualnych przeglądarek. Jego zaletą jest łatwa instalacja. RapidSSL jest idealnym wariantem zabezpieczenia dla prostych sklepów internetowych i niskokosztowych transakcji biznesowych.

W celu korzystania z certyfikatu RapidSSL na naszych usługach webhostingowych, należy w pierwszej kolejności wykupić Usługę SSL, której cena znajduje się w cenniku poniżej.

RapidSSL Wildcard

RapidSSL Wildcard jest 128/256 bitowym certyfikatem SHA-2 służącym do ochrony wszystkich subdomen. Głównymi zaletami są wsparcie dla większości nowoczesnych przeglądarek internetowych oraz prostota instalacji. RapidSSL Wildcard pozwala na zabezpieczenie dużych systemów z wieloma subdomenami za niską cenę.

W celu korzystania z certyfikatu RapidSSL Wildcard na naszych usługach webhostingowych, należy w pierwszej kolejności wykupić Usługę SSL, której cena znajduje się w cenniku poniżej.

Let's Encrypt

Let's Encrypt jest urzędem autoryzacyjnym certyfikatów, opartym na przeglądarkach internetowych, wspieranym między innymi przez Mozilla Foundation, Akamai, Cisco Systems oraz Chrome. Jest to usługa automatyczna, która po bardzo prostej weryfikacji zaopatrza użytkownika w godny zaufania certyfikat. Certyfikaty Let's Encrypt są wspierane przez wszystkie warianty dzielonego web-hostingu FORPSI. Wydawanie i automatyczne odnawianie tych certyfikatów jest bezpłatne. Dla niezawodnej działalności tej usługi niezbędne jest utrzymywanie zabezpieczonej domeny przekierowanej na webserwer FORPSI.

W celu korzystania z certyfikatu Let's Encrypt na naszych usługach webhostingowych, należy w pierwszej kolejności wykupić Usługę SSL, której cena znajduje się w cenniku poniżej.


Wszystkie oferowane certyfikaty, z wyjątkiem DV SSL Actalis) oraz Let's Encrypt, mogą zostać zamówione również dla naszych usług serwerowych (serwery wirtualne, serwery dedykowane, housing). W takim przypadku klient płaci jedynie koszt danego certyfikatu, bez naliczenia dodatkowego kosztu Usługi SSL.

Cennik dostępnych certyfikatów można znaleźć tutaj. Jeśli jesteś zainteresowany niestandardowym certyfikatem (np. certyfikat typu EV), skontaktuj się z nami.