Usługi dodatkowe

Domeny

Site builder jest edytorem o zaawansowanych funkcjach, które pozwalają na tworzenie własnych blogów i stron internetowych, nawet nie posiadając wiedzy technicznej. Site Builder w wersji SHOP jest przeznaczony do tworzenia sklepów internetowych. Dzięki przyjaznemu użytkownikowi edytorowi, który działa zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych, możliwe jest stworzenie całkowicie unikalnej zawartości na własnej stronie. Wersja Trial Site Builder pozwala na przetestowanie usługi przez 30 dni.

 

WP Ready oferuje wszelkie narzędzia, niezbędne do zbudowania własnej strony internetowej. Usługa zawiera preistalowany CMS WordPress, oraz pakiet użytecznych wtyczek. Webhosting jest zoptymalizowany pod wykorzystanie WordPress, co skutkuje krótszym czasem ładowania strony. Usługa jest również domyślnie zabezpieczona. Wraz z WP Ready klient otrzymuje darmowy certyfikat DV SSL oraz DNSSEC. Istnieje możliwość zamówienia usługi e-mail wraz z WP Ready.

Hosting BASIC, jak sama nazwa wskazuje, jest najprostszą usługą hostingową w naszej ofercie, która doskonale sprawdzi się jako przestrzeń na wizytówkę, prostą stronę internetową lub profil firmy. Hosting BASIC wspiera PHP, oraz zawiera 1 GB przestrzeni na pliki strony i 1 GB na bazę danych. Usługa nie zawiera obsługi kont e-mail. Jest to dodatkowa opcja możliwa do zamówienia.

Dodatkowe usługi dla hostingu BASIC

Usługa dodatkowa przeznaczona dla hostingu i pakietów. Obejmuje szczegółowe statystyki dostępu do witryny (pliki logu). Uzyskane logi w formie tekstu są przetwarzane przez aplikację internetową do graficznej analizy danych i wyświetlane w formie wykresu. (SmarterStats Enterprise).

Możesz zobaczyć, jak wyglądają statystyki stron internetowych za pomocą wersji demo (dane do dostępu - domena: forpsi.demo, hasło: statistiky).

Pakiet aliasów pozwala na wyświetlenie jednej strony www pod różnymi nazwami domen. Rozwiązanie takie zwiększa oglądalność strony.

Usługa pozwala na wyświetlenie strony w subdomenie domeny głównej (np. blog.forpsi.pl).

Dodatkowa baza MySQL.

MySQL jest prostą bazą danych rozpowszechnianą na licencji GNU/GPL. Rekomendowana do prostych aplikacji webowych i zawartości siecowej.

Możesz wysyłać maile z własnej domeny, dzięki czemu, twoje maile będą odbierane przez klientów jako bardziej profesjonalne i wiarygodne. W naszej usłudze jest dostępnych 5 skrzynek pocztowych, każda o pojemności 1 GB. Każda posiada inteligentny filtr antyspamowy i program antywirusowy. Dostęp do skrzynek jest możliwy zarówno przez protokoły POP3, IMAP jak i przez interfejs webowy. Istnieje możliwość zwiększenia pojemności skrzynek pocztowych poprzez usługę „GIGA mail”. Jeśli potrzebujesz dzielić się informacjami ze swoimi współpracownikami lub rodziną, zamów usługę BUSINESS mail.

Dodatkowe usługi dla E-maili

Jeśli liczba skrzynek mailowych w pakiecie jest niewystarczająca, możesz dokupić dodatkowe skrzynki za 0,37 zł miesięcznie.

Umożliwia zwiększenie powierzchni skrzynki do 10 - 30 GB, zależnie od wybranego planu webhostingowego. Powierzchnia może być zwiększana według potrzeb o wielokrotność 1 GB. Cena dotyczy dodatkowych 1 GB powierzchni do rozdysponowania.

Usługa BUSINESS mail rozszerza możliwości standardowego Webmaila o dodatkowe funkcje współdzielenia danych (zdarzeń, kontaktów, zadań, notatek oraz plików) z innymi kontami w Twojej domenie, dodawania zadań i notatek w kalendarzu, czy synchronizacja z programem pocztowym. Użytkownik zyskuje również dostęp do magazynu plików, który pozwala na przechowanie dokumentów oraz ich edycję (np. edytor zdjęć). Business Mail potrafi obsłużyć cztery zewnętrzne konta pocztowe.

Dostępne funkcje: książka adresowa, wspólny kalendarz, udostępnianie kontaktów, zarządzanie kalendarzami, zewnętrzne konta, synchronizacja kontaktów i wydarzeń, magazyn plików, zadania.

Ustawienie catch-all jest możliwe tylko dla jednej skrzynki, umożliwia otrzymywanie maili wysyłanych na nieistniejące adresy w danej domenie.

W przypadku nazw domen zarejestrowanych w Forpsi, nasze serwery DNS mogą być wykorzystywane bezpłatnie. Zaletą korzystania z naszych serwerów DNS jest możliwość ich konfiguracji w kilku lokalizacjach geograficznych (DC Ktiš, DC Praga i włoskie DC IT2 Arezzo), co zapewnia większe bezpieczeństwo i dodatkowe zabezpieczenie na wypadek awarii.

DNSSEC jest rozszerzeniem systemu DNS mającym na celu zwiększenie bezpieczeństwa domeny. Weryfikuje autentyczność informacji uzyskanych z DNS-u i pomaga chronić Twoją stronę przed przekierowaniem do fałszywych stron internetowych lub zapobiegać nadużywaniu adresu e-mail. Strefa bezpieczeństwa obecnie dostępna jest dla domen .pl, .cz (ccTLD.cz) oraz .eu . DNSSEC można uruchomić tylko dla domen wykupionych w firmie Forpsi.pl i posiadających nasze serwery DNS. Usługa jest bezpłatna. Można ją uruchomić bezpośrednio z panelu zarządzania usługami admin.forpsi.pl, w karcie Domeny i klikając link "Włącz DNSSEC".

Usługa Przekierowanie Domeny pozwala w łatwy sposób przekierować domenę lub subdomenę na istniejącą już stronę WWW, która zostanie otwarta gdy odwiedzający wpisze jej nazwę w przeglądarce internetowej. Usługa ta przeznaczona jest dla domen, dla których nie zamierzamy tworzyć osobnej strony internetowej a jedynie chcemy ją przekierować na już istniejący adres URL. Takie przekierowanie może być wykonane tylko dla domen, które korzystają z naszych serwerów DNS. Po zarejestrowaniu domeny i jej przekierowaniu istnieje możliwość jej edycji w panelu zarządzania admin.forpsi.pl w dziale domen.

Ukrywania danych w WHOIS jest usługą oferującą rozbudowaną ochronę danych kontaktowych właścicieli nazw domen. Pozwala na całkowite ukrycie danych osobowych w publicznej bazie danych WHOIS oraz chroni dane nawet przed organami autoryzowanymi do ich przeglądania. Chroń swoje dane osobowe – adres email, numer telefonu lub adres – przed niewłaściwym wykorzystaniem! Usługa Whois privacy jest dostępna dla  nazw domen funkcjonalnych (np. .com, .net, .org) oraz nowych nazw domen funkcjonalnych (np. .agency, .beer, .camera). Możesz zarządzać (aktywować, dezaktywować) usługą z poziomu zakładki Domeny w panelu administracyjnym.

Webhosting

Usługa dodatkowa przeznaczona dla hostingu i pakietów. Obejmuje szczegółowe statystyki dostępu do witryny (pliki logu). Uzyskane logi w formie tekstu są przetwarzane przez aplikację internetową do graficznej analizy danych i wyświetlane w formie wykresu. (SmarterStats Enterprise).

Możesz zobaczyć, jak wyglądają statystyki stron internetowych za pomocą wersji demo (dane do dostępu - domena: forpsi.demo, hasło: statistiky).

Pakiet aliasów pozwala na wyświetlenie jednej strony www pod różnymi nazwami domen. Rozwiązanie takie zwiększa oglądalność strony.

Protokół SSL służy do szyfrowania komunikacji pomiędzy serwerem a użytkownikiem w celu uniemożliwienia przechwycenia poufnych danych. Najbardziej popularnym zastosowaniem SSL są bezpieczne strony www.

Bezpieczne połączenie na standardowym porcie 443 zostaje utworzone poprzez SNI. SSL z SNI działa na standardowym porcie https 443.

RapidSSL jest 128/256 bit-owym certyfikatem obsługiwanym przez większość obecnych przeglądarek internetowych. Jego zaletą jest łatwość instalacji. Za niską cenę zapewnia wystarczający poziom zabezpieczenia transakcji internetowych i jest idealny dla sklepów internetowych. Cena: 140 zł  rocznie.

QuickSSL służy do szyfrowania połączenia pomiędzy odwiedzającym stronę a serwerem. Certyfikat QuickSSL nie podaje informacji o tożsamości witryny tylko dostarcza ogólnych informacji na temat domeny. Cena: 240 zł  rocznie.

Godne zaufania certyfikaty SLL dostarczane przez Urząd Certyfikacji Let’s Encrypt są wspierane przez wszystkie warianty dzielonego web-hostingu FORPSI. Wydawanie i automatyczne odnawianie tych certyfikatów jest bezpłatne.

RapidSSL jest to certyfikat 128/256 bitowy, obsługiwany przez większość aktualnych przeglądarek. Jego zaletą jest łatwa instalacja. RapidSSL jest idealnym wariantem zabezpieczenia dla prostych sklepów internetowych i niskokosztowych transakcji biznesowych.

W celu korzystania z certyfikatu RapidSSL na naszych usługach webhostingowych, należy w pierwszej kolejności wykupić Usługę SSL.

QuickSSL Premium może być użyty do zabezpieczenia szyfrowanych transakcji pomiędzy użytkownikiem witryny a serwerem. Certyfikat nie dostarcza informacji o tożsamości danego właściciela witryny, udostępnia jedynie informacje o domenie. Certyfikat jest w pełni zaufany we wszystkich głównych przeglądarkach, również na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony, itp.

W celu korzystania z certyfikatu QuickSSL Premium na naszych usługach webhostingowych, należy w pierwszej kolejności wykupić Usługę SSL.

RapidSSL Wildcard jest 128/256 bitowym certyfikatem SHA-2 służącym do ochrony wszystkich subdomen. Głównymi zaletami są wsparcie dla większości nowoczesnych przeglądarek internetowych oraz prostota instalacji. RapidSSL Wildcard pozwala na zabezpieczenie dużych systemów z wieloma subdomenami za niską cenę.

W celu korzystania z certyfikatu RapidSSL Wildcard na naszych usługach webhostingowych, należy w pierwszej kolejności wykupić Usługę SSL.

Let's Encrypt jest urzędem autoryzacyjnym certyfikatów, opartym na przeglądarkach internetowych, wspieranym między innymi przez Mozilla Foundation, Akamai, Cisco Systems oraz Chrome. Jest to usługa automatyczna, która po bardzo prostej weryfikacji zaopatrza użytkownika w godny zaufania certyfikat. Certyfikaty Let's Encrypt są wspierane przez wszystkie warianty dzielonego web-hostingu FORPSI. Wydawanie i automatyczne odnawianie tych certyfikatów jest bezpłatne. Dla niezawodnej działalności tej usługi niezbędne jest utrzymywanie zabezpieczonej domeny przekierowanej na webserwer FORPSI.

W celu korzystania z certyfikatu Let's Encrypt na naszych usługach webhostingowych, należy w pierwszej kolejności wykupić Usługę SSL.

Usługa pozwala na wyświetlenie strony w subdomenie domeny głównej (np. blog.forpsi.pl).

Dodatkowa baza MySQL.

MySQL jest prostą bazą danych rozpowszechnianą na licencji GNU/GPL. Rekomendowana do prostych aplikacji webowych i zawartości siecowej.

Microsoft SQL Server (MS SQL) to system zarządzania bazą danych, wspierany i rozpowszechniany przez korporację Microsoft. Jest to licencjonowany produkt, więc jest to usługa płatna.

Usługa obejmuje codzienne lub cotygodniowe kopie zapasowe stron. Dostęp do plików można uzyskać za pośrednictwem konta FTP. (Kopia zapasowa jest zawsze wykonywana w nocy. Kopie tygodniowe natomiast są wykonywane w poniedziałki i czwartki).

Cena zostanie ustalona po określeniu wymaganego czasu pracy. Cena minimalna to 85 zł.
Stawka naliczana za każdą rozpoczętą godzinę pracy technika wynosi 170 zł.

E-maile

Jeśli liczba skrzynek mailowych w pakiecie jest niewystarczająca, możesz dokupić dodatkowe skrzynki za 0,37 zł miesięcznie.

Umożliwia zwiększenie powierzchni skrzynki do 10 - 30 GB, zależnie od wybranego planu webhostingowego. Powierzchnia może być zwiększana według potrzeb o wielokrotność 1 GB. Cena dotyczy dodatkowych 1 GB powierzchni do rozdysponowania.

Usługa BUSINESS mail rozszerza możliwości standardowego Webmaila o dodatkowe funkcje współdzielenia danych (zdarzeń, kontaktów, zadań, notatek oraz plików) z innymi kontami w Twojej domenie, dodawania zadań i notatek w kalendarzu, czy synchronizacja z programem pocztowym. Użytkownik zyskuje również dostęp do magazynu plików, który pozwala na przechowanie dokumentów oraz ich edycję (np. edytor zdjęć). Business Mail potrafi obsłużyć cztery zewnętrzne konta pocztowe.

Dostępne funkcje: książka adresowa, wspólny kalendarz, udostępnianie kontaktów, zarządzanie kalendarzami, zewnętrzne konta, synchronizacja kontaktów i wydarzeń, magazyn plików, zadania.

Ustawienie catch-all jest możliwe tylko dla jednej skrzynki, umożliwia otrzymywanie maili wysyłanych na nieistniejące adresy w danej domenie.

Inne

Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia technicznego do obsługi aplikacji webowych, stron internetowych lub wykonania operacji na dedykowanych serwerach lub serwerach cloud, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.

Nasza firma może spełnić indywidualne wymagania klienta. Jesli potrzebujesz dodatkowych zasobów, funkcji lub niestandardowych ustawień na naszych usługach, skontaktuj się z nami poprzez zgłoszenie, telefonicznie lub poprez czat online.