Certyfikaty SSL

Protokół SSL (Secure Socket Layer) jest używany do zabezpieczania komunikacji poprzez szyfrowanie i autoryzowanie przesyłanych danych (np. pomiędzy dwoma serwerami, przeglądarką internetową/programem pocztowym a serwerem, itp.). SSL zapewnia zabezpieczenie komunikacji przed podsłuchem. Użytkownicy mają pewność, że komunikują się z tymi z którymi chcą się komunikować. Certyfikaty SSL są powszechnie używane w sklepach internetowych, które przyjmują zamówienia oraz dane kart kredytowych, portalach internetowych z administracją do zabezpieczania haseł oraz danych, projektach podlegających przepisom prawnym i wymagających bezpiecznej transmisji.

Nawiązanie połączenia SSL działa na zasadzie szyfrowania asymetrycznego. Każda ze stron komunikujących się ma parę kluczy szyfrujących - publiczny i prywatny. Konieczne jest opublikowanie klucza publicznego i zapewnienie jego prawidłowego przekazania wszystkim tym, którzy mogą chcieć z niego korzystać. Jeśli ktoś szyfruje dane za pomocą tego klucza, można mieć gwarancję, iż zostaną one odszyfrowane wyłącznie przez właściciela klucza publicznego używającego odpowiedniego klucza prywatnego.

Adresy stron zabezpieczonych za pomocą SSL zaczynają się od 'https://'. Przeglądarka oznacza zabezpieczone strony ikoną kłódki w pasku zadań. Nowoczesne przeglądarki wyświetlają ikonę kłódki w pasku adresu, i linia ta może być wyświetlana w różnych kolorach (zielony w pełni zadowalający, żółty lub pomarańczowy - częściowo zadowalający [np. zadowalający certyfikat wydany dla innej domeny], czerwony dla niezadowalającego certyfikatu). Standardowym portem dla komunikacji HTTPS/SSL jest 443, port dla standardowego HTTP to 80.

Certyfikaty muszą być przedłużane, ponieważ ich ważność jest ograniczona. Data ważności jest przechowywana w certyfikacie, i można ją zobaczyć np. w przeglądarce. Gdy certyfikat wygasa, automatycznie jest on uznawany za nieważny

Oferowane certyfikaty

DV SSL

Certyfikat SSL DV (Domain Verified) pozwala na weryfikację, czy dana domena jest przypisana do użytkownika oraz czy jest pod jego kontrolą. Certyfikat ten umożliwia szyfrowanie sesji kluczem 128-bitowym lub wyższym, więc użytkownicy strony internetowej mogą bezpiecznie przekazywać informacje i dokonywać transakcji on-line. Ponadto, jest on obsługiwany przez główne typy przeglądarek na komputerach, tabletach i smartfonach. Po zainstalowaniu certyfikatu, Twoja strona będzie dostępna poprzez wykorzystanie protokołu bezpiecznego połączenia w internecie (https). Certyfikat można zamówić poprzez panel administracyjny. Sposoby konfiguracji opisane są w naszej bazie wiedzy.
 

QuickSSL

QuickSSL może być użyty do zabezpieczenia szyfrowanych transakcji pomiędzy użytkownikiem witryny a serwerem. Certyfikaty QuickSSL nie dostarczają informacji o tożsamości danego właściciela witryny, udostępnią jedynie informacje o domenie. Ten certyfikat jest w pełni zaufany we wszystkich głównych przeglądarkach od wersji IE 5.01+, Netscape 4.7+, Mozilla 1+ do dnia dzisiejszego i jest w pełni zaufany także we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach, włączając urządzenia typu SmartPhone itp.

RapidSSL

RapidSSL jest to certyfikat 128/256 bitowy, obsługiwany przez większość aktualnych przeglądarek. Jego zaletą jest łatwa instalacja. RapidSSL jest idealnym wariantem zabezpieczenia dla prostych sklepów internetowych i niskokosztowych transakcji biznesowych.

RapidSSL Wildcard

RapidSSL Wildcard jest 128/256 bitowym certyfikatem SHA-2 służącym do ochrony wszystkich subdomen. Głównymi zaletami są wsparcie dla większości nowoczesnych przeglądarek internetowych oraz prostota instalacji. RapidSSL Wildcard pozwala na zabezpieczenie dużych systemów z wieloma subdomenami za niską cenę.

Let's Encrypt

Let's Encrypt jest urzędem autoryzacyjnym certyfikatów, opartym na przeglądarkach internetowych, wspieranym między innymi przez Mozilla Foundation, Akamai, Cisco Systems oraz Chrome. Jest to usługa automatyczna, która po bardzo prostej weryfikacji zaopatrza użytkownika w godny zaufania certyfikat. Certyfikaty Let's Encrypt są wspierane przez wszystkie warianty dzielonego web-hostingu FORPSI. Wydawanie i automatyczne odnawianie tych certyfikatów jest bezpłatne. Dla niezawodnej działalności tej usługi niezbędne jest utrzymywanie zabezpieczonej domeny przekierowanej na webserwer FORPSI.

Cena usługi SSL składa się z opłaty za uruchomienie usługi SSL oraz opłaty za utworzenie certyfikatu. Oferowane zaufane certyfikaty SSL mogą być zamawiane dla naszych usług typu Serverhosting (Serwery wirtualne, Serwery dedykowane), ale także może być zamawiane nawet bez posiadania powyższych usług. Aktualne ceny znajdują się w cenniku poniżej.

Usługi SSL

pozycja         cena         opis
Usługa SSL 9,00 zł / 11,07 zł z VAT / miesiąc SSL z SNI jest kompatybilne ze standardowym https port 443
Certyfikat RapidSSL 140,00 zł / 172,20 zł z VAT / rok wydany przez międzynarodowy urząd certyfikacji na 1 rok
Certyfikat QuickSSL 240,00 zł / 295,20 zł z VAT / rok wydany przez międzynarodowy urząd certyfikacji GeoTrust na 1 rok
Certyfikat RapidSSL Wildcard 504,00 zł / 619,92 zł z VAT / rok wydawany przez międzynarodowy urząd certyfikacji na 1 rok
Certyfikat Let's Encrypt DARMOWY wydawany przez urząd certyfikacji Let's Encrypt
Certyfikat DV SSL DARMOWY wydany przez Actalis S.p.a., automatyczna instalacja z poziomu panelu klienta

Jesteśmy również w stanie zapewnić certyfikaty firm Symantec, GeoTrust, Thawte, Comodo i Trustwave. Jeśli jesteś zainteresowany, którymś z powyższych certyfikatów lub masz pytania, skontaktuj się z nami.